21 nap, 3572 kilométer - Századszor fut a Giro d'Italia

2017 május 13., 19:56

Múlt pénteken Szardínián rajtolt el a 100. Giro d'Italia, az olasz kerékpáros körverseny mezőnye, ami

21 szakaszt és 3572,2 kilométert teljesítve

május 28-án fut be Milánóban. A centenáriumi körverseny Olaszország húsz régiójából 16-ot érint, az út során számos legendás hegyre is feltekernek a versenyők. Többek közt a Mortirolo is szerepel a programban, amit a másfél hete tragikus autóbalesetben elhunyt Michele Scarponi emlékének szentelnek. A 2011-es Giro győztesét edzés közben gázolta el egy kisteherautó.

A századik olasz körverseny két legnagyobb esélyese Vincenzo Nibali és Nairo Quintana. A harminckét éves olasz Nibalinak már kétszer, 2013-ban és tavaly sikerült megnyernie a Girót, de nyert már Tourt és Vueltát is. Ez, hogy mind a három legendás körverseny végén a dobogó legfelső fokán állhat, rajta kívül eddig csak öt kerékpárosnak sikerült. A Movistar versenyzője, a kolumbiai Quintana bravúrra készül: nyerni szeretne a Girón, majd a Touron is. Ez legutóbb Marco Pantaninak sikerült 19 éve.

A mezőny eddig nyolc szakaszt teljesített, a legutóbbit a spanyol-baszk Gorka Izagirre nyerte. Az összetettben a luxemburgi Bob Jungels áll az élen.

photo_camera Fotó: DE WAELE Tim/DPPI

photo_camera Fotó: LUK BENIES/AFP
A német Andre Greipel a második, Olbia és Tortoli közti szakasz céljában.
photo_camera A német Andre Greipel a második, Olbia és Tortoli közti szakasz céljában. Fotó: LUK BENIES/AFP
A harmadik nap nyertese, Fernando Gaviria a cagliari pódiumon.
photo_camera A harmadik nap nyertese, Fernando Gaviria a cagliari pódiumon. Fotó: LUK BENIES/AFP